Szybki przegląd portali do zamawiania jedzenia czy profili w mediach społecznościowych pokazuje, jak wiele w ostatnim czasie otwiera się nowych lokali gastronomicznych. W tak konkurencyjnym środowisku czasem wystarczy jedna wpadka w postaci przeciągniętego steka lub zapomniany drink, żeby wszystkie wcześniejsze wysiłki zniknęły w cieniu niepochlebnej opinii wyrażonej w internecie przez niezadowolonego gościa. Co umożliwia i w jaki sposób może Ci pomóc wyświetlacz zamówień KDS?

Niezależne lokale, starające się wyróżnić z tłumu jakością serwisu, muszą pilnować właściwego poziomu i szybkości obsługi. Każdego dnia, bez taryfy ulgowej.

Pierwszym krokiem jaki powinieneś podjąć aby zapewnić swojej restauracji serwis na najwyższym poziomie to odpowiednio wyszkolony personel. Drugi krok to wyposażenie go we właściwe narzędzia.

Wyświetlacz zamówień KDS a wydruki bonów

Wyświetlacz zamówień KDS umożliwia sprawniejsze śledzenie zamówień niż w przypadku wydruków zamówień (bonów). Zastosowanie KDS nie pozostaje bez wpływu na szybkość obsługi i jakość komunikacji pomiędzy pracownikami.

Wszystko dzieje się szybciej, bez niepotrzebnych przestojów, karteczek i bezbłędnie.

Poniżej znajdziesz 4 główne powody, dlaczego wyświetlacz zamówień na tablecie (KDS) to absolutny must-have w nowoczesnej kuchni.

1. Środowisko bez papieru

Pytanie o zapomniane zamówienie jest zapewne ostatnią rzeczą, jaką chciałbyś usłyszeć od niezadowolonego gościa w czasie dużego ruchu w lokalu. Nawet pomimo najlepszych chęci, nie zawsze jesteśmy w stanie opanować wszystkie przypadki, jak np. spadający za ladę bon z zamówieniem lub koniec tuszu w drukarce bonowej w trakcie wydruku. Nic się nie stanie jak ktoś zareaguje w odpowiednim czasie. Ale co się stanie jak wydruk spadnie z listy z zamówieniami niezauważony?

Nie jest żadną tajemnicą, że więcej może dla nas zrobić złego w opiniach jeden fśrodrozczarowany gość, niż setka uśmiechniętych i zadowolonych klientów. Jeżeli jeden zapominany drink lub pominięte zamówienie może spowodować spadek średniej oceny Twojego lokalu w mediach społecznościowych, na pewno chcesz zrobić wszystko co w Twojej mocy aby tego uniknąć.

Zamówienia na kuchni w czasie rzeczywistym

Wyświetlacz zamówień KDS sprawia, że zamówienia trafiają w czasie rzeczywistym bezpośrednio ze stolika na kuchnię, bar czy inne miejsce przygotowania. Nie ryzykujesz, że coś się stanie po drodze i zamówienie nie dotrze w odpowiednie miejsce. Wyświetlane zamówienia są łatwe do odczytania, przejrzyście posortowane i uzupełnione o wszystkie niezbędne informacje jak imię kelnera, czas obsługi, numer stolika.

Elektroniczne zamówienia są także bardziej przyjazne dla środowiska. Wyobraź sobie, że w Europie drukuje się każdego roku ok. 280 miliardów paragonów, co oznacza wycięcie 5 mln drzew! Jak widać, drukowanie papierowych zamówień może nie tylko wpływać negatywnie na jakość obsługi gości, ale taka praktyka jest też zabójcza dla naszej planety.

2. Sprawniejsza komunikacja

Jak wielki jest talent Twojego szefa kuchni i jak dużo ma wolnej ręki w kuchni, na koniec i tak gość ma zawsze rację. Preferencje dotyczące sposobu przygotowania czy wręcz serwowania zamówienia, dodatki, zamienniki itp. Musza trafić do szefa dokładnie w takiej formie, jak to zostało wyrażone przy stoliku.

Nie masz innego wyjścia, jak podążać za tymi oczekiwaniami jeśli chcesz rozszerzać grono zadowolonych gości. Wiesz tak samo dobrze jak my, że zadowolony klient to lojalny klient i na pewno będziesz mógł liczyć na jego kolejne wizyty.

Dodatki czy zamienniki, które gość może sobie zażyczyć, pozwalają na personalizację dań a co za tym idzie wpływają na pogłębienie więzi z lokalem. Nie stanowią żadnego problemu dla personelu w kuchni ale mogą być wyzwaniem dla kelnera przy ręcznym notowaniu zamówienia lub dla drukarki. Niestety wydruk ma określoną wielkość i formę, co powoduje że dodatki czy notatki do dania mogą być całkowicie nieczytelne. Powoduje to zamieszanie w kuchni i często dochodzi do nieporozumień na linii kuchnia-obsługa-goście.

Problemy z komunikacje sprawiają tez sytuacje, gdy kelner po przekazaniu do kuchni zamówienia, biegnie ponownie aby przekazać załodze ostatnie instrukcje od gościa – często dopisując je w pośpiechu na wydruku.

To jest przepis na murowaną katastrofę. Nie dość że spowalnia to obsługę innych gości, którzy muszą czekać na kelnera, to dodatkowo wprowadza zamieszanie bo w pewnym momencie nikt nie jest w 100% pewien co, w jaki sposób i dla którego stolika powinno być przygotowane.Osobna sprawa jest komunikacja zwrotna z kuchni dla kelnera. Mając system oparty o wydruki zamówień, obsłudze w kuchni nie pozostaje nic innego jak krzyczeć na kelnerów lub używać denerwujących dzwonków lub pagerów aby ich przywołać.

3. Natychmiastowa informacja

Używając wyświetlaczy zamówień KDS, zapewnisz swoim pracownikom bezproblemową i przede wszystkim bezbłędną komunikację. Zamówienia trafiać będą bezzwłocznie do kuchni a kucharze zawsze będą wiedzieli co mają w danej chwili zrobić. Wyeliminujesz całkowicie zbędny ruch pracowników pomiędzy kuchnią a stolikami. Jeżeli gość zmieni zdanie, lub domówi coś w międzyczasie, kelner natychmiast poinformuję o tym kuchnię, pozostając na sali.

Wyświetlacz zamówień KDS poza usprawnieniem przepływu informacji i znaczącym przyspieszeniem obsługi, wpływa na ograniczenie strat żywności – każde zamówienie jest odpowiednio przygotowane we właściwym czasie.

4. Szybsza obsługa

Najważniejsza rzeczą w kuchni jest robić wszystko we właściwym czasie. Bez tego zapanuje całkowity chaos. Dania będą trafiać na stoliki w przypadkowej kolejności, temperatura dań będzie daleka od idealnej a goście będą niezadowoleni i zniecierpliwieni.

Nadrzędnym celem w każdej kuchni jest właściwa synchronizacja działań całego i zespołu. Niestety osiągniecie może w rzeczywistości stanowić nie lada wyzwanie.

W idealnych warunkach kelnerzy powinni natychmiast po przyjęciu zamówienia, udać się do kuchni żeby je przekazać do realizacji. Niestety przy pełnej sali, kiedy wysoka efektywność jest szczególnie ważna, często zdarza się że w drodze do kuchni kelner zostanie zatrzymany przez innych gości, chcących coś domówić, pytających o danie dnia lub zwracających się o zapakowanie jedzenia na wynos. Mając do dyspozycji wyświetlacze zamówień, kelner może bezzwłocznie wysłać zamówienie do kuchni i poświęcić czas na właściwą obsługę pozostałych gości. W międzyczasie kuchnia może zając się nowym zamówieniem. Co więcej, ,możliwość rozdzielenia zamówień a konkretne miejsca przygotowania dań, pozwalają wysłać informacje do odpowiednich pracowników na kuchni, barze, grillu czy przy piecu do pizzy. Kuchnie nie musi otrzymywać informacji, że goście zamówili do obiadu butelkę wina albo karaibskie drinki. Im mniej niepotrzebnych danych, tym większa będzie skuteczność przekazywanych informacji, mniej pomyłek i nieporozumień.

Pełna kontrola zamówień na drodze sprzedaż – kuchnia

Jak często będą poza lokalem zastanawiałeś się jak wygląda w danej chwili listwa z zamówieniami? Czy informacje przekazywane do kuchni są we właściwy sposób?

Stosując w swoim lokalu wyświetlacz zamówień, masz w dowolnym momencie możliwość wyświetlenia ich na swoich komputerze, tablecie lub jakimkolwiek urządzeniu z dostępem do internetu. Dzięki takim nowoczesnych rozwiązaniom możesz na bieżąco reagować na sytuacje wymagające korekty. Niezależnie od tego czy chodzi o czas obsługi zamówień czy rodzaj informacji przekazywanych przez kelnerów załodze w kuchni.

Nawet w czasie wzmożonego ruchu, możesz tak zorganizować pracę swojego personelu, że nie odczują dodatkowej presji. Nie pozwalaj na to, żeby czas za który przecież musisz zapłacić, był zmarnowany na bieganie z zamówieniami do kuchni czy na wyjaśnianie nieporozumień. Możesz uniknąć dodatkowych kosztów w postaci dań zwracanych do kuchni z powodu błędnego przygotowania. Korzystając z odpowiednich narzędzi, takich jak wyświetlacze KDS możesz cieszyć się uśmiechem gości bo zostali właściwie obsłużeni.