Duża konkurencja na rynku oraz oferowanie podobnych lub tych samych produktów przez konkurujące lokale gastronomiczne powoduje konieczność podejmowania dodatkowych działań sprzedażowych.

Jednym z najprostszych sposobów zwiększenia atrakcyjności oferty jest obniżenie ceny produktu, jednak jest to działanie jedynie krótkoterminowe. Dużo lepszym rozwiązaniem działającym długofalowo jest wdrożenie programu lojalnościowego.

Powody dla których lokale gastronomiczne decydują się wdrożyć program lojalnościowy:

– duże nasycenie rynku
– silna konkurencja
– przywiązanie klienta do firmy
– pozyskanie nowych klientów
– zmęczenie konsumentów tradycyjną reklamą

Co daje program lojalnościowy w restauracji?

Dobrze przemyślany i dopasowany do potrzeb klienta program lojalnościowy gwarantuje wzrost zysków ze sprzedaży, a to najważniejsza, wymierna korzyść dla właściciela restauracji. Odpowiednio zaplanowany i przygotowany program lojalnościowy umożliwia zbudowanie bazy klientów, którzy dostarczą nam informacje o swoich przyzwyczajeniach konsumenckich, co z punktu widzenia firmy stanowi bezcenną wiedzę.

Jednym z zadań programu lojalnościowego jest zwiększenie zysków restauracji poprzez przyciągnięcie gości do lokalu. Chodzi o to aby zadbać o zadowolenie stałych klientów i jednocześnie zachęcić ich do powrotu.

Jak nagradzać lojalnych klientów

Nagrody nie muszą mieć dużej wartości w sensie finansowym. Zdecydowanie lepiej postarać się o to by nadawać przywileje. Darmowa dostawa czy powiększony zestaw obiadowy w tej samej cenie to tylko przykłady wykorzystania programu lojalnościowego. Nawet niewielka promocja może przechylić szalę na korzyść Twojego biznesu.