Letnie ogródki stają się w ostatnim czasie nieodzownym elementem każdej restauracji. Cieszą się ogromną popularnością szczególnie w okresie letnim.

Co zrobić aby ogródek atrakcyjnie reprezentował restaurację i przykuł uwagę gości? Oto na co powinniśmy zwrócić uwagę podczas jego projektowania.

Wyposażenie ogródka

Meble ogrodowe to najistotniejszy element wyposażenia. Bardzo ważne aby były odporne na działanie warunków atmosferycznych takich jak: wiatr, deszcz, promienie słoneczne. Dlatego warto zainwestować w takie, które będą wykonane z dobrej jakości materiałów, które przez lata zachowają ładny wygląd. Myśląc o kolorze stolików i krzeseł najlepiej zdecydować się na barwy ziemi: różne odcienie brązów, zieleni czy grafity. Jeśli natomiast chcemy bardziej zaakcentować wystrój możemy postawić na odrobinę awangardy wybierając kolor pomarańczowy, seledynowy, żółty lub odcienie czerwieni.

Planując wyposażenie ogródka nie możemy zapomnieć także o jego zadaszeniu. Idealnie sprawdzą się parasole ogrodowe, które zapewnią cień i osłonę podczas deszczu. Parasol ogrodowy powinien mieć solidną czaszę i wykończenia, najlepiej aby miał konstrukcję aluminiową po to zapewnić bezpieczeństwo gościom restauracji.

Odpowiednie oświetlenie stanowi istotny element uzupełnienie wyposażenia ogródka. Oprócz tradycyjnych lamp i kinkietów warto postawić na pochodnie ogrodowe. Ponadto planując elementy oświetlenia powinniśmy upewnić się czy goście przy stolikach będą mogli bez problemu przeczytać menu. O odpowiednie oświetlenie powinniśmy zadbać także wokół przejść między stolikami – to ważne element dla bezpieczeństwa zarówno gości jak i obsługi lokalu gastronomicznego.

Odrobina zieleni w postaci donic z niskimi krzewami czy kwiatami, schludnym żywopłotem, ożywią i ozdobią ogródek tworząc przyjemną enklawę zieleni. Osłonę od wiatru, hałasu oraz nadmiernego słońca może zapewnić estetyczna roślinność wokół ogródka.

Atrakcje dla gości

Ogródek letni powinien być miejscem w którym goście będą mogli jednocześnie rozkoszować się pysznym jedzeniem i relaksować na wolnymi powietrzu. Dlatego warto pomyśleć także o dodatkowych elementach zagospodarowania przestrzeni ogródka letniego. Może to być na przykład altana grillowa w ogródku letnim dzięki której będzie szansa na organizowanie biesiady ze specjalnym plenerowym menu i atrakcjami. Planując aranżację ogródka letniego nie możemy zapomnieć również o najmłodszych klientach. Tworząc np. mini plac zabaw w którym będzie huśtawka, piaskownica, trampolina.

Poniżej prezentujemy kilka ogródkowych inspiracji…