Czym jest program POS dla gastronomii?

Podstawową rolą programu POS dla gastronomii jest kompleksowa obsługa sprzedaży i usprawnienie pracy całego zespołu restauracji: od kelnerów i kucharzy po managerów i właścicieli. System POS dla gastronomii nie tylko pomaga przy obsłudze zamówień w gastronomii, ale stanowi również istotne narzędzie do zarządzania biznesem. Program dostarcza cennej wiedzy dotyczącej analiz i statystyk sprzedaży, dlatego lokale od food trucków po eleganckie restauracje, wykorzystują program POS jako główne centrum operacyjne dla swojej działalności.

7 powodów dlaczego warto wdrożyć program POS dla gastronomii:

1.Przyspieszasz każdą transakcję 

Nowoczesne programy POS dla gastronomii zostały zaprojektowane tak, aby obsłużyć większą liczbę klientów w krótszym czasie. A im więcej klientów obsługujesz, tym więcej zarabiasz. Prosty w obsłudze program przyśpiesza obsługę każdej transakcji. Dzięki mobilnemu rozwiązaniu, kelnerzy mogą przyjmować zamówienia na kilku urządzeniach w tym samym czasie i niezwłocznie przesyłać je na wyświetlacz zamówień kuchennych. W przypadku restauracji szybkiej obsługi, kuchnia możesz rozpocząć realizację zamówienia, w momencie gdy kelner finalizuje jeszcze płatność.

2.Eliminujesz pomyłki

Nic tak negatywnie nie wpływa na opinię gości, jak permanentne pomyłki w zamówieniach. Te błędy mogą kosztować czas, pieniądze i napięcia na linii bar-kuchnia, dlatego odręcznie notowane karteczki już dawno przeszły do lamusa.

System POS, który umożliwia przyjmowanie zamówień przy stoliku, eliminuje jeden strategiczny krok: przepisywanie nabazgranych notatek i pominięcie pozycji z zamówienia. Ponadto program POS porządkuje i jasno przekazuje zamówienia na kuchnię, uwzględniając wszelkie modyfikacje tj. stopień wysmażenia, dobór sosu itp. Klient zmienił zdanie? Nie ma problemu! Jego zamówienie zostanie zaktualizowane, a kuchnia poinformowana o tym fakcie – bez zbędnych napięć między kelnerami a kuchnią 🙂

Program POS dla gastronomii

3. Zyskujesz cenną wiedzę o sprzedaży w restauracji

Program POS dla gastronomii może dostarczyć Ci cennych informacji, które pozycje z menu sprzedają się najlepiej, a które są najbardziej dochodowe (bo to nie zawsze to samo). Dla przykładu możesz pomyśleć, że danie z owocami morza jest Twoim najlepszym daniem, ponieważ jest wyraźnie doceniane przez gości. Jednak raport sprzedanych pozycji może wskazywać, że najbardziej dochodową pozycją jest ta, która ma niższy koszt przygotowania (foodcost). Program POS pokazuje Ci rzetelne dane ze sprzedaży, które pomocne są przy tworzeniu efektywnego menu restauracji.

4. Zdalnie zarządzasz restauracją

Mobilny program POS umożliwia Ci zdalny podgląd do danych ze sprzedaży, w czasie rzeczywistym. Gdziekolwiek jesteś masz wgląd do informacji: co zostało sprzedane, kiedy, przez kogo, jakiej użyto formy płatności i wreszcie – jaki był utarg z dnia, tygodnia, miesiąca. Dostęp do obszernych raportów sprzedaży daje Ci pełny wgląd w to, jak Twój lokal sobie radzi, nawet gdy nie ma Cię na miejscu.

Program POS dla gastronomii1

5.Zabezpieczasz się przed nadużyciami wśród pracowników

Oszustwa w gastronomii dokonywane przez pracowników  to niestety realne zagrożenie dla Twojej restauracji. Program POS dla gastronomii może również efektywnie uchronić Cię przed nadużyciami wśród pracowników. Jak dokładnie? Po pierwsze, aby dania zostały wydane z kuchni – kelner musi wprowadzić je do programu POS. Po drugie kelnerzy to osobni użytkownicy w programie, dzięki czemu możesz śledzić każdą obsłużoną przez nich transakcję. Po trzecie: dobry program POS powinien generować osobny raport sprzedaży, który uwzględnia anulowane paragony i wycofane poszczególne pozycje. Naturalnie kelnerzy mają prawo do pomyłek, ale dzięki stałemu podglądowi do takich raportów, możesz monitorować ilość anulacji oraz weryfikować powody ich występowania. Dodatkowy atutem  jest możliwość wprowadzenia funkcji autoryzacji anulacji hasłem managera, zarówno całych rachunków jak i pojedynczych pozycji.

6. Możesz realnie zarabiać na dostawach

Oferowanie dostaw to must have w wielu restauracjach. Wybierając program POS dla gastronomii postaw na rozwiązanie, które zawiera zintegrowany silnik do zamówień online. Dzięki temu, w jednym miejscu możesz obsługiwać zamówienia w lokalu i w dostawie oraz nie dzielić się wysoką prowizją z pośrednikami. Dane wskazują, że goście, którzy zamawiają online, zamawiają więcej niż gdy składają zamówienie telefonicznie.

7. Ułatwiasz sobie pracę.. i życie 🙂

Nowoczesny Android POS dla gastronomii to przede wszystkim proste narzędzie, które ma ułatwiać pracę całemu zespołowi. Aplikacje POS zostały zaprojektowane tak, aby były intuicyjne w obsłudze, nie wymagały specjalistycznych szkoleń i co więcej – jak już zaczniesz z nich korzystać to nie wyobrażasz sobie z nich zrezygnować. Program POS ułatwia pracę kelnerom, którzy nie muszą martwić się o naliczanie rabatów, dzielnie rachunków i bieganie między barem, a kuchnią. Ty jako właściciel masz dostęp do gotowych analiz sprzedaży, której ułatwiają Ci podejmowanie lepszych decyzji biznesowych. A to wszystko możesz mieć za 129 PLN miesięcznie 🙂

system pos