Za chwilę otwierasz swoje pierwsze bistro lub restaurację. Jesteś gdzieś na etapie poszukiwania pracowników albo wykończenia lokalu. Być może czekasz na odbiory sanepidu lub właśnie załatwiasz koncesję. Trochę przygniotły Cię koszty remontu a za moment musisz opłacić kolejny wynajem dobrej miejscówki, którą dorwałeś kilka miesięcy temu.

Denerwujesz się bo lokal, który miał być dawno otwarty wciąż jest nieskończony a na facebooku czekają zniecierpliwieni goście.  Niektórzy przestali już wierzyć w oczekiwany debiut.

Być może jesteś grubo na minusie albo zaraz będziesz. ( No chyba, że to Twój kolejny lokal i masz nadwyżkę. )

Właśnie Ci się przypomniało, że oprócz aromatycznej kawy, którą serwujesz w myślach już swoim klientom trzeba dać im jeszcze….paragon. Czyli jakiś rachunek? A Kto to drukuje ?

Musisz mieć program na tablet dla restauracji, który razem z drukarką fiskalną uratuje Twój biznes.

Myślisz, że w tej chwili to nie potrzebne, bo to dodatkowy luksus. Możesz jednak sporo stracić jeżeli nie zdobędziesz potrzebnych informacji na czas.

I. Po pierwsze technologia nie musi być droga. Każdy kto zamierza otworzyć swoje własne Bistro nie jest skazany już na zakup urządzenia fiskalnego i oprogramowania za 20 tys. PLN. Żyjesz w czasach w których programy działają na Androidzie a urządzenia dotykowe w gastronomii to tablety i telefony. Wybierz opcję, która pozwoli Ci sprzedawać za pomocą technologii z której korzystasz na co dzień.  Systemy sprzedażowe składają się teraz z jednego tabletu, uchwytu, drukarki fiskalnej i programu do obsługi gości.

II. Po drugie, dobry program na tablet dla restauracji zapewni Ci kontrolę sprzedaży.  Po to żebyś wiedział co się sprzedaje, w jakich godzinach zarabiasz i ile masz rachunków. Szybko wyeliminujesz pozycje, które sobie nie radzą i zweryfikujesz te, które mają za wysoką lub za niską cenę. Zarobisz na tej informacji.

III. Po trzecie, dobry system gastronomiczny zapewni Ci kontrolę kosztów i zużycie surowców. Pokrótce będziesz wiedział ile towaru powinieneś mieć w danej chwili, jakiego towaru zużywasz najwięcej i jaki masz Foodcost. Rozchód surowców kontroluje również niepożądane działania pracowników. Będziesz wiedział czy ktoś nie wynosi Ci zakupów tylnymi drzwiami. Zarabiasz eliminując niepożądane fraudy (oszustwo/wyłudzenie).

Dobry system POS zapewni Ci informację on-line. Wykorzystasz „wirtualne oczy” żeby mieć rękę na pulsie. Będziesz wiedział ile jest aktualnie otwartych rachunków, Ile rachunków zostało dzisiaj zamkniętych a także ile powinieneś mieć gotówki w kasie, na karcie albo inną formą płatności (Pyszne, Groupon, PizzaPortal lub zamówienia on-line). Dobrze też wiedzieć czy nie masz za dużo anulacji. Kto wycofuje pozycje z rachunków? Dlaczego je wycofuje? Czy goście zwracają posiłki? A może niektóre rachunki są anulowane w całości? Program na tablet dla restauracji ma wszystkie potrzebne informacje. Możesz to wiedzieć wykonując kilka kliknięć

Nie okłamuj się na starcie. Wszyscy dobrze wiemy, że na początku nie będziesz ogarniał tych wszystkich finansów, raportów i pracowników, które rzekomo masz pod kontrolą. Będą potrzebne Ci pieniądze, które zarobisz dzięki informacjom z systemu POS. Bardzo trudno będzie Ci je pozyskać bez dodatkowych obliczeń, excelów i szczegółowej analizy. Tym bardziej, że bez systemu, najważniejsza informacja będzie czekała na Ciebie dopiero po wydruku raportu dobowego.