Profile restauracji na instagramie, wybraliśmy 6 które inspirują!

Gdyby ktoś Was zapytał jakich zdjęć na Instagramie jest najwięcej, to z pewnością jedną z najczęstszych odpowiedzi będzie – jedzenie! Jednak w tym wpisie nie będziemy się zachwycać tylko i wyłączenie ekspozycją dań, a zwrócimy uwagę na całokształt prowadzenia profili na instagramie przez lokale w całej Polsce.


Gastronomia to już nie tylko zaspokajanie kubków smakowych, ale pewien styl bycia, nierzadko niosący za sobą różne wartości. Restauracje opowiadają swoją historię na kontach społecznościowych, przyciągając tym samym gości, którzy razem z nimi będą tą historię tworzyć.

Dzięki przemyślanym i spójnym działaniom w social mediach, efektywnie kreują swoją markę i wzbudzają chęć złożenia im wizyty.1. Dziarski Barista

Niewielka kawiarnia w Rzeszowie założona przez przyjaciół, którzy podkreślają że połączyła ich miłość do małej czarnej i ostrego koła! Zdjęcia na ich profilu są perfekcyjne w swojej prostocie i oddają dziarski klimat lokalu. Charakteru kawiarnii dodają kwiaty doniczkowe które można nabyć, winyle, prace lokalnych artystów czy ziarna i akcesoria do parzenia kawy.

dziarskibarista

2. Cały Gaweł

„Sopot. Smaczna kuchnia i alkohol. Drewno, beton i neony.” Niech Was nie zmyli z pozoru surowy opis restauracji Cały Gaweł. Jak zerkniecie na ich profil to zobaczycie jak to miejsce tętni życiem. Obserwując ich działalność odnosi się wrażenie, że restauracja stworzyła własną, lokalną społeczność, do której masz ochotę natychmiast dołączyć. Lubimy ich profil za to, że tą betonową przestrzeń wypełniają mali i duzi ludzie, czworonożni przyjaciele i jedzenie pełne soczystych kolorów.

cały gaweł

3. Ranny Ptaszek

Kto nie miłuje lokali z całodniowymi śniadaniami? Już na pierwszy rzut oka, przeglądając profil Rannego Ptaszka widać, że rządzą tam kobiety. Za konceptem baru śniadaniowego stoi mama i córka, które na charakterystycznym różowym tle, prezentują 101 sposobów na jajka w roli głównej.

ranny ptaszek

4. Pizza Boys

Czas na Panów, czyli Pizza Boyz i historia dwóch braci zainspirowanych USA. Fanów pizzy nie trzeba szukać daleko, ale ich profil na instagramie tętni miłością totalną. Podoba nam się konsekwentne oddanie, a wręcz poddanie się uwielbieniu do pizzy. Zdjęcia z ciągnącym się serem w roli głównej, okraszone dawką humoru to przykład prawdziwego klimatu #foodpornu.

pizza boyz

5. Cafe La Ruina i Raj

Na tym profilu historia ciągle się tworzy i obejmuje cały świat. Kultowa restauracja z Poznania stworzona przez parę, która dzieli się inspiracjami ze swoich podróży, przenosząc je później na talerze swoich gości. Pasja i autentyczność w tym co robią, sprawia że chce się ich poznać i odwiedzić miejsce, w którym wcale nie króluje instagramowe wnętrze, ale energetyczna i ciepła aura!

transeating

6. Stor Cafe

W tych propozycjach nie możemy pominąć kultowego Stor Cafe z Warszawy czyli kawiarnię, która wyznacza nowe trendy na miarę europejskich stolic. To kolejne miejsce z pasją do kawy i roślinności, z artystyczną wrażliwością i co więcej – prowadzoną w duchu zero waste. Absolutnie podziwiamy za pomysły i realizację zdjęć na ich profilu. Zresztą, co tu dużo pisać – koniecznie zobaczcie sami!

storcafe

Bardziej zainteresowanych zapraszamy do naszych wpisów Social media w gastronomii. Tips & Tricks a także – jak promować restaurację w internecie