Właściciele restauracji zdają sobie sprawę, że gastronomia to bardzo dynamiczny rynek, który nie pozwala siedzieć spokojnie. Wymaga ciągłego dbania o jakość potraw, serwisu i wizerunku restauracji.

Jednak w dobie panującej konkurencji, kolejnym aspektem o który musi zadbać restaurator to bycie na czasie z nowymi trendami – by móc wyróżnić się od innych – ale przede wszystkim by sprostać oczekiwaniom coraz bardziej wymagających gości.

W tym wpisie chcemy przedstawić Ci profile gastronomiczne, które warto obserwować. Będziesz na bieżąco ze zbliżającymi się trendami oraz zaczerpniesz inspiracji i wiedzy od ekspertów.

Profile gastronomiczne, które warto obserwować

Horecatrends.pl

Horecatrends.pl to stosunkowo świeży portal, ale rozwijający się w bardzo szybkim tempie. Lubimy ich obserwować ze względu na różnorodność informacji i fakt, że nie umkną im żadne gorące newsy! Wpisy horecatrends.pl skierowane są nie tylko do dużych graczy z branży HoReCa, ale i właścicieli małych restauracji. Na ich profilu znajdziecie informacje o nowych trendach, ciekawe raporty oparte o dane statystyczne i razem z nimi zaglądniecie na zaplecza kuchni znanych restauracji.

 

horecatrends2horecatrends

Fika – biznes dla gastronomii

Fika to duet dwóch dziewczyn, które o marketingu dla gastronomii wiedzą chyba wszystko! Marta i Agnieszka kreują, projektują i dbają o strategie marketingowe dla najlepszych Warszawskich lokali i nie tylko. Przy tym wszystkim dzielą się swoją wiedzą i prywatną opinią z innymi. Obserwując ich profil w mediach społecznościowych możecie uzyskać ciekawe wskazówki dotyczące promocji restauracji i podglądać efekty ich pracy.

 

fika2fika

Sweet & Coffee

Portal oraz magazyn skierowany dla branży cukierniczej, kawiarnii, piekarnii i lodziarni. Sweet & Coffee regularnie wydaje magazyn dostępny w wersji cyfrowej, w którym znajdziecie słodko-kawowe nowości, praktyczne porady oraz wywiady z ciekawymi postaciami z branży.

 

Sweet & Coffee2Sweet & Coffee

KaszaManna

Na tym profilu nie znajdziecie porad jak radzić sobie z trudnymi klientami, ale otrzymacie porządną dawkę przykładów dobrze zaprojektowanych i zrealizowanych zdjęć z zakresu fotografii kulinarnej. Kolejny w tym wpisie kobiecy duet stworzony przez Magdę i Karolinę, które wspólnie stylizują i realizuja sesje zdjęciowe dla najbardziej znanych i lubianych restauracji.

Obserwując pracę dziewczyn możecie się zainspirować i zobaczyć jak ciekawe i przemyślane zdjęcia mogą oddać klimat i ducha restauracji. I może to jest właśnie porada dziewczyn na gastro sukces? Tego nie wiemy, ale na pewno jesteśmy totalnymi fanami ich projektów!

 

KaszaManna2KaszaManna

For solutions

For Solutions to agencja świadcząca usługi z zarządzania komunikacją w branży HoReCa oraz Food & Beveredge. Jednak ich równie ważny obszar działania to integracja ludzi z branży. Dlatego też organizują eventy pod marką Made Solutions czy portal For Talks. Jeśli chcesz obserwować działania najbardziej wpływowych osób w branży gastronomicznej to For Solution z pewnością Ci to ułatwi.

for solutions 2for solutions