Klient bistro wchodząc po raz pierwszy, drugi i kolejny zawsze zwraca uwagę na szczegóły. Każdy nawet najdrobniejszy defekt pojawiający się w lokalu może nie tylko go zniechęcić ale sprawić, że wybierze konkurencję.

Dlatego też restaurator powinien skontrolować pewne elementy w swojej restauracji zanim zrobią to za niego klienci.

Wygląd lokalu

Zwróć uwagę na to czy jest:

– schludny wygląd stołów i krzeseł
– czysta podłoga
– czyste i bezsmugowe okna

Obsługa lokalu

Kelner (co powinien wiedzieć dowiecie kelner) jest wizytówką restauracji oraz pierwszą osobą jaką spostrzega i ocenia klient po przekroczeniu progu lokalu. Powinien on być zawsze schludnie ubrany i uśmiechnięty.

Warto zadbać o to aby goście dostali menu niedługo po przyjściu, a brudne naczynia były posprzątane najszybciej jak to możliwe. Goście przychodzą głodni. Nie chcą długo czekać na kontakt z obsługą. Po pierwsze chcą szybko zobaczyć menu a po drugie dokonać zamówienia. W ich głowach panuje przeświadczenie, że danie zamówione „już się robi”. Najgorsze co może ich zastać to brak kontaktu ze strony obsługi. Nie wszyscy chcą podchodzić do lady i się upominać.

Odpowiednio przygotowane menu

Czyli takie, które będzie:

– proste i zwięzłe, miało przejrzysty układ
– czyste, niepoplamione i niepogniecione

Koniecznie przeczytać nasz artykuł Menu w restauracji – jak powinno wyglądać?

Atmosfera w lokalu

Wszystko to co usłyszy lub zobaczy klient bistro ma znaczenie i może go zniechęcić do ponownego jej odwiedzenia.

Dlatego restaurator powinien zwrócić szczególną uwagę na zachowanie personelu i na to aby wszystkie sprawy wymagające omówienia były poruszane na zapleczu i z zachowaniem dobrych obyczajów. Klient odwiedzający restaurację nie powinien także słyszeć zgiełku i krzyków dobiegających z kuchni.