Dlaczego kioski samoobsługowe mogą stać się tajną bronią restauracji?

Nowoczesne kioski samoobsługowe w wielu lokalach na zachodzie okazują się skuteczną bronią w walce o zwiększenie rentowności lokalu. Jeżeli zastanawiasz się jak nowoczesne technologie mogą pomóc Ci w sprzedaży podpowiemy  Ci kilka korzyści jakie możesz uzyskać, wdrażając kioski samoobsługowe.

Kioski samoobsługowe zwiększają wartość rachunków

Jedną z największych zalet samoobsługi jest ich wpływ na średnią wielkość rachunku. Tzw. Upselling w sprzedaży staje się bardziej „automatyczny”.  Obsługa nie musi dopytywać: „może coś do picia?” albo „a na deser?”. Nie trzeba polegać na personelu, żeby wyróżnić pozycje wysokiej marży i droższe dodatki. Wszystkie elementy potraw lub extrasy w kioskach samoobsługowych mogą podpowiadać się automatycznie.

Właściciel, który przy dużym ruchu rzuci okiem na raporty systemu POS może być mile zaskoczony jaki efekt przynoszą małe dodatki. Na przykład w USA firma Taco Bell zwiększyła sprzedaż o 20% wprowadzając kioski samoobsługowe.

Zmniejsz czas oczekiwania

Ograniczona ilość pracowników na zmianie oznacza, że przy dużym ruchu właściwie nikt nie może pójść na przerwę. Kiosk samoobsługowy pozwala na sprzedaż ciągłą. Bez zakłóceń spowodowanych przerwami na śniadanie, kawę czy papierosa. Zapewnia Ci szybkość i ciągłość realizacji zamówień.

Wzrost popularności płatności mobilnych takich jak blik\apple pay\google zmuszają do zmian. Używanie kiosków z zaimplementowanymi nowoczesnymi formami płatności zwiększa pozytywne wrażenia gości z wizyty w Twoim lokalu.

Mniej pomyłek przy zamawianiu

Margines błędu w sytuacji gdy to Twój gość sam wybiera i decyduje o tym co chce zamówić zmniejsza się do minimum. Informacja o zamówieniu nie jest przekazywana do innej osoby, tylko gość zatwierdzając zamówienie widzi na ekranie co zamówił.  Pamiętaj, że każda osoba, która wraca z informacją „to nie jest to co zamówiłem” jest niezadowolonym klientem. Generuje dodatkową pracę dla obsługi, kuchni i wprowadza element „chaosu”. Wykorzystując kioski ten problem nie występuje.

Kiosk samoobsługowy pozwoli zaoszczędzić Twoje pieniądze i czas personelu

Przejęcie kontroli nad zamówieniem przez Twoich gości pozwoli zredukować czas poświęcony na przyjmowanie zamówień a umożliwi koncentrację obsługi na przygotowywaniu posiłków. Będzie można też więcej uwagi poświęcić na udzielanie informacji gościom a to z pewnością poprawi wrażenia z wizyty w lokalu.