Jak wypromować lokal? 5 rad od właściciela małej gastronomii.

 

Jeśli zastanawiasz się, jak wypromować swój lokal to nie jesteś sam! Prawdopodobnie zależy Ci na wykreowaniu pożądanego wizerunku i przyciągnięciu większej ilości gości. Warto w tym celu zastanowić się nad formami promocji, które będą dostosowane do Twoich potrzeb. Oto kilka możliwości, które leżą w zasięgu ręki.

  1. Zainwestuj w social media.

W obecnych czasach media społecznościowe stanowią rozbudowaną sieć — nie tylko pod względem społecznym, ale i biznesowym. Tworząc posty i zdjęcia o atrakcyjnej treści, masz szansę na pozyskanie wielu nowych gości. Media społecznościowe działają na zasadzie sieci. Każde polubienie, udostępnienie posta czy komentarz pod nim zauważane są przez wielu innych użytkowników. To popularna i relatywnie niskokosztowa forma promocji.

  1. Nawiąż współpracę z lokalnymi mediami.

W miejscowości, w której prowadzisz lokal lub w jej pobliżu, z pewnością działają jakieś media. Warto zainteresować się tym rodzajem promocji, gdyż spora część lokalnej społeczności słucha radia, czyta gazety czy broszury wydawane w danej okolicy oraz przegląda newsy zamieszczane na portalach informacyjnych. Stosunkowo niewielkim nakładem finansowym, a zwykle zależy on od formatu reklamy, którą chcesz wykupić, możesz zareklamować się dużej grupie odbiorców.

  1. Nie bój się nowych technologii.

Na rynku znaleźć można wiele aplikacji, które pomogą Ci prowadzić biznes w branży gastronomicznej. Warto wspomnieć, np. o takich rozwiązaniach jak: Everytap (program lojalnościowy), pyszne.pl (zamawianie jedzenia) czy Ristorio (POS dla gastronomii). Rozwiązania te realnie mogą przyczynić się do spotęgowania Twojego biznesu poprzez lepsze zaspokojenie potrzeb Twoich gości. Komfort użytkowania przede wszystkim! Mowa i o Twoich gościach i o Tobie.

  1. Daj się znaleźć.

Absolutnie podstawową sprawą jest umożliwienie gościom łatwego dotarcia do Twojego lokalu. Zrób wszystko, co w Twojej mocy, by był on widoczny nie tylko na ulicy poprzez kierunkowskazy, plakaty czy banery prowadzące do lokalu, ale także w sieci. Wizytówka w Google to konieczność. Nie zapomnij też o różnego rodzaju darmowych bazach lokali gastronomicznych.

  1. Google AdWords

Jeżeli posiadasz stronę internetową, zadbaj o to, by była ona jak najbardziej widoczna w sieci. Kampania AdWords pozwoli Ci na zaistnienie wysoko w wynikach wyszukiwania. Na początku może się to wydawać skomplikowane, ale dojdziesz do wprawy. Zawsze możesz też zatrudnić specjalistów, którzy pomogą Ci w optymalizacji kampanii.

To tylko 5 przykładów, a zarazem propozycji. Nie musisz stosować wszystkich od razu i równocześnie. Zdecyduj się na któreś rozwiązanie, określ oczekiwania i przetestuj czy ta forma promocji sprawdza się w przypadku Twojego lokalu.

Powodzenia!