Foodtruck POS czyli jak Twój food truck może zyskać na korzystaniu z systemu dla gastronomii?

Jeśli czytasz ten artykuł, to prawdopodobnie jesteś szczęśliwym posiadaczem food trucka. Co więcej, prawdopodobnie zastanawiasz się nad wyborem systemu POS.

Przychodzimy Ci z pomocą i prezentujemy 3 korzyści, których możesz się spodziewać, decydując się na tego typu oprogramowanie.

#1 Wydruk bonów i zamówienia widoczne na ekranie tabletu

Kolejka ciągnie się w nieskończoność? Wokół Twojego food trucka pojawiają się coraz większe tłumy? To dobrze, ale doświadczenie uczy, że w tych momentach poziom irytacji u niektórych osób gwałtownie wzrasta.

Jak zapewnić jak najszybszy przepływ gości, dbając jednocześnie o to, by nikt nie poczuł się pokrzywdzony. Tam, gdzie głodni ludzie, tam łatwo o punkt zapalny. Nie od dziś wiadomo, że lepiej zapobiegać, niż gasić pożary!

Rozwiązaniem jest wydruk bonów na drukarce fiskalnej albo bonowej. Bez problemu zintegrujesz każde z tych urządzeń z systemem POS Ristorio! Jeśli wybierzesz oprogramowanie w wersji on-line, to usprawnisz obsługę klienta także dzięki wyświetlaniu na tablecie zamówień gotowych do odbioru! Koniec z krzyczeniem na całe gardło „Frytki, raz!” albo „Krewety Magda!”. Naprawdę, szkoda Twojego głosu…

I argument, że chcecie być „bliżej” gościa znając jego imię jest już mocno oklepany.

#2 Koniec z karteczkami, gubiącymi się zamówieniami i pomyłkami w zamówieniach

Tak. To koniec z pomyłkami. Kartek nie ma. Są tylko paragony albo numery dla gości. Zamówienie widoczne jest na tablecie i czeka na wydanie. Wiesz co i w jakiej kolejności przygotować. Jeżeli masz bardzo dużo zamówień to przesuwasz ekran. Zamówienie na tablecie sprzedaży od razu wpada na tablet, który jest Twoim wyświetlaczem. Prosto, szybko i bez bałaganu.

#3 Dokładniejsze planowanie zakupów i zapasów

Być może koszty wniesienia 1 kg ładunku do Twojego food trucka nie są aż takie wysokie, jak w przypadku statków kosmicznych (10 000 – 25 000 dolarów[1]), ale chyba nie narzekasz na nadmiar miejsca, prawda?

Odpowiedni system POS dla gastronomii pozwala lepiej planować zakupy, dzięki modułowi analitycznemu, w którym gromadzone są wszelkie dane potrzebne do oszacowania potrzebnych zapasów i sprzedaży. Kiedy następnym razem będziesz wybierać się w podróż swoim food truckiem, znacznie łatwiej będzie Ci dokonać właściwych wyborów w trakcie robienia zakupów. Poza tym widzisz wszystkie stany magazynowe on-line. Zaraz zabraknie sosów albo rukoli? no to na zakupy!

#4 Foodtruck POS to pełna kontrola rozliczeń dostępna z poziomu smartphona

Bądźmy szczerzy, prędzej czy później każdy właściciel food trucka dochodzi do wniosku, że wolne weekendy mają swoją wartość. Szuka wtedy do pomocy personelu, któremu odda swój pojazd, a wraz z nim kontrolę nad towarem i kasą.

O ile właściciel restauracji może wpaść z niezapowiedzianą wizytą do, załóżmy, blisko położonego lokalu, o tyle wypad na festiwal, na którym znajduje się Twój food truck, tylko po to, by skontrolować pracę personelu, nie wydaje się najlepszym pomysłem. No, chyba że szukasz pretekstu, by wybrać się na koncert ulubionego zespołu.

Dzięki systemowi POS, a konkretnie funkcjonalnym raportom, dostępnym tylko dla Ciebie, będziesz widzieć jak na dłoni, co w trawie piszczy, nawet wtedy, gdy Twój food truck jest na drugim końcu kraju.

Jeśli interesuje Cię oprogramowanie dla gastronomii, to mobilny POS powinien być pierwszym krokiem. Dzięki niemu Twoi goście zobaczą, że sprawnie realizujesz ich zamówienia, Twój personel będzie mógł lepiej zorganizować swoją pracę, a Ty sam dzięki dokładniejszemu planowaniu i kontroli nad zespołem zyskasz spokój ducha i wymierne efekty, w postaci większych oszczędności i mniejszych strat!