F.A.Q.

Najczęściej zadawane nam pytania

Ristorio to oprogramowanie dla gastronomii (POS / Point of Sale) służące do sprzedaży w lokalach gastronomicznych za pomocą urządzeń dotykowych (Np. tablet lub smartphone). Dostępne jest z poziomu sklepu Google (Google Play) pod nazwą „Ristorio

Ristorio nie składa się z modułów. Wszystkie najważniejsze funkcje takie jak : magazyn, raporty czy wystawienie faktur otrzymujesz w cenie oprogramowania.

Tak. Oprogramowanie dla gastronomii Ristorio potrzebuje do działania połączenia internetowego. Twoje dane są wtedy aktualizowane na bieżąco a Ty masz dostęp do informacji w czasie rzeczywistym. Bez żadnych opóźnień możesz sprawdzać co dzieje się w lokalu bezpośrednio z domu albo na wakacjach (serio :D!) Otwarte rachunki, aktualna sprzedaż i stany magazynowe są zawsze aktualne. Nigdy nie utracisz też danych. Nawet jak zepsuje się tablet.

Dbając o zawsze aktualne dane i ochronę przed ich utratą, system do pracy wymaga połączenia internetowego. Oprogramowanie dla gastronomii Ristorio pobiera niezwykle mało danych. Jeżeli jednak martwisz się o swoją sieć, niczym się nie przejmuj. Żyjemy w czasach powszechnego dostępu do internetu. Karta SIM z podstawowym pakietem stanowi bezpieczną alternatywę. Hot-Spot z telefonu również wystarczy do obsługi systemu.

Nie. Możesz korzystać z Ristorio bez urządzenia fiskalnego tylko po co dodawać sobie pracy? Zamykanie rachunków przy wykorzystaniu drukarki fiskalnej (nie mylić z kasą fiskalną) automatycznie drukuje paragon dla gościa. To bardzo wygodne.

Kasa fiskalna jest kompletnym systemem do rejestrowania sprzedaży, który może pracować samodzielnie. Drukarka fiskalna zawsze współpracuje z zewnętrznym systemem sprzedażowo-rozliczeniowym np. Ristorio na tablecie lub innym komputerem. Drukarka podłączona do Ristorio na tablecie drukuje paragon automatycznie po zamknięciu zamówienia. Niestety nie ma technicznej możliwości podłączenia kasy fiskalnej do systemu. Możesz dalej pracować na swojej kasie fiskalnej ale konieczne będzie przerzucanie „nabitej” pozycji z tabletu na kasę fiskalną a to chyba niewygodne.

Tak. Bony możesz drukować również na drukarce fiskalnej. Współpracujemy z renomowanym producentem drukarek bonowych – firmą Epson. Zawsze wybieramy stabilne i sprawdzone rozwiązania.

Nie trwa ani jednej zbędnej chwili! Zarejestruj się na www.sklep.ristorio.com/register i wybierz odpowiedni dla siebie sposób rozliczeń. Oprogramowanie dla gastronomii można pobrać ze sklepu Google i zainstalować. Mając do niej dostęp możesz samemu skonfigurować własne oprogramowanie dla gastronomii. Zaprojektowaliśmy system w sposób intuicyjny. W zależności od tego jak złożone jest menu, konfiguracja może zająć Ci od 5 minut wzwyż. System nie wymaga dodatkowego przeszkolenia, ale jeżeli jest to konieczne, jesteśmy do dyspozycji!

Dzięki temu, że system działa w tzw. „chmurze obliczeniowej” każdy problem związany z aplikacją wychwytywany jest przez nas wcześniej. Reagujemy zanim coś się wydarzy 😉 Aplikacja jest stabilna i dokładnie przetestowana przed każdą aktualizacją. Mając na uwadze Twój spokój, każdy z naszych użytkowników otrzymuje wsparcie techniczne w przypadku problemów z systemem.

Wiemy, że Twoje dane są bardzo wrażliwe. W ramach opłaty za korzystanie z oprogramowania opłacamy dostępne przez 24h, stabilne i chronione serwery, oprogramowanie antywirusowe, backup danych oraz bezpieczne połączenia szyfrowane protokołem SSL. Wewnątrz systemu nadajemy uprawnienia w taki sposób aby do części raportowej i analitycznej dostęp miały tylko wskazane wybrane osoby.

Tak. Wykorzystując magazyn możesz definiować pozycje menu w taki sposób, żeby wydzielić w nich składniki towarów i receptur. Pierogi mogą składać się kolejno z jajek, mąki, wody, farszu i przypraw. Mogą składać się również z receptury na ciasto i receptury na farsz.

Jeżeli masz tablet albo telefon z systemem Android 4.4 lub nowszym, to pracę z Ristorio możesz rozpocząć już od 104 PLN netto. Jeżeli zależy Ci jednak na zakupie systemu wraz z drukarką fiskalną, tabletem i profesjonalną podstawką – pomożemy Ci skonfigurować odpowiedni, dostosowany do Twoich potrzeb pakiet.