Drukarka fiskalna online

dlaczego ustawa o kasach online to dobry moment na wdrożenie mobilnego systemu POS?

Podczas wyboru systemu POS dla gastronomii to właśnie zakup drukarki fiskalnej jest największym wydatkiem oraz barierą przed wdrożeniem oprogramowania. Nadszedł jednak moment w którym wszyscy przedsiębiorcy są zobligowani do wymiany urządzeń fiskalnych. To niepowtarzalna okazja do zamiany kasy fiskalnej czy odświeżenia swojego systemu POS.

Mobilny system POS to wiele korzyści zarówno dla dużych restauracji jak i małych kawiarnii. Kilka słów o kasach i drukarkach online.

Kasy fiskalne online to nowa kategoria urządzeń fiskalnych, które komunikują się z Centralnym Rejestrem Kas. Kasa będzie wymagała stałego dostępu do internetu w celu przesyłania nagromadzonych danych ze sprzedaży bezpośrednio do Urzędu Skarbowego.

Obowiązek wprowadzenia kas online dla gastronomii został wyznaczony na 1 lipca 2020. Ceny drukarek nie ulegną znacznej zmianie. Przedsiębiorcy będą mogli liczyć na ulgę przy zakupie urządzenia online w wysokości 700 PLN netto. Fakt wymiany urządzenia jest nieunikniony. Mając w perspektywie rok na adaptację, można się jednak do niej odpowiednio przygotować.

To najlepszy moment na zadanie pytania – co drukarka fiskalna online może zaoferować Tobie?

Odśwież swój system POS

Nikogo nie trzeba przekonywać, że rozwój technologiczny pędzi z prędkością światła. Prace nad nowymi rozwiązaniami  mają na celu rozwinięcia nowych możliwości i usprawnienie codziennych działań. Nie inaczej jest w technologii zaprojektowanej z myślą o branży gastronomicznej.

Prędzej czy później Twój staruszek do obsługi gości podziękuje Ci za współpracę. Konieczność wymiany drukarki fiskalnej na nową, daje Ci szansę na zmianę systemu POS. Nowoczesny system, wykorzystujący najnowsze technologie. Jeżeli chcesz oszczędzić czas, pieniądze i zwiększyć wydajność Twojego lokalu przekonaj się dlaczego ustawa o kasach online to najlepszy moment na zmianę.

Bądź na bieżąco – drukarka fiskalna online to nie jedyne narzędzie

Jeśli do tej pory broniłeś się przed wdrożeniem mobilnego systemu POS w obawie przed brakiem internetu, to sytuacja ta właśnie została przesądzona. Wszelkiego typu kasy czy drukarki fiskalne online wymagają stałego dostępu do internetu i w świetle prawa podczas awarii dostawy internetu nie możesz prowadzić sprzedaży.

Hej, ale nie ma czego się obawiać!

Dostęp do internetu to już standard, a o takiej ciągle rozwijającej się jakości sieci nie śniło się nawet filozofom. Systemy POS działające w pełni online są na rynku nie od dziś i zamiast opierać się rozwiązaniom w chmurze, przekonaj się jakie korzyści płyną z mobilnego oprogramowania dla gastronomii.

Największą rewolucją w zmianie systemu POS na online jest możliwość zdalnego dostępu do danych z Twojego lokalu. Gdziekolwiek jesteś masz możliwość wglądu do bieżących rachunków i raportów sprzedaży w stanie rzeczywistym. Dzięki temu możesz w końcu poświecić czas na inne zadania nie mając poczucia, ze tracisz kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim lokalu.

Ponadto większość właścicieli wszelkie czynności administracyjne musi wykonywać wyłącznie w lokalu. A takie rozwiązanie to przede wszystkim milowy krok do zachowania równowagi miedzy życiem prywatnym a zawodowym.

Drukarka fiskalna online

Zrezygnuj z drogich i przestarzałych urządzeń do obsługi gości. Zamień swój tablet na mobilne oprogramowanie dla gastronomii

Nowoczesne rozwiązania dają Ci większą elastyczność dzięki wykorzystaniu mobilnych urządzeń – głównie tabletów. Mobilne urządzenia są powszechnie dostępne, niedrogie, nie wymagają skomplikowanej i czasochłonnej konfiguracji, są kompaktowe, a wdrożenie całego systemu jest dziecinnie proste! Jednak największą rewolucją jest fakt, że dzięki mobilnemu rozwiązaniu możesz realnie zwiększyć i usprawnić sprzedaż w Twoim lokalu.

Stworzenie kolejnego stanowiska do przyjmowania zamówień, a tym samym usprawnienie obsługi jest związane wyłącznie z nabyciem tabletu, a nie kolejnym kosztownym wydatkiem. Nie musisz instalować dodatkowych komponentów, układać okablowania i tworzyć kolejnych baz danych.

Wystarczy, że zapewnisz urządzeniom dostęp do internetu, pobierzesz aplikację i logując się do swojego konta możesz zacząć pracę. Ponad to Twoi pracownicy mogą przyjmować zamówienia bezpośrednio przy stoliku i niezwłocznie przysłać zamówienia do realizacji np. na kuchnię czy bar. Sprawna, dwukierunkowa komunikacja między barem a kuchnią to ogromny atut systemu POS online.

Twój system jest przyjazny w użytkowaniu.

Dotychczasowe systemy POS to bardzo rozbudowane oprogramowania, co warunkuje, że nie należą do najprostszych w obsłudze. Są przepełnione różnymi funkcjonalnościami, z czego z wielu z nich nie korzystasz, a reszty nawet jeszcze nie odkryłeś.

Dla porównania, to jakbyś na swoim nowiutkim komputerze za kilka tysięcy korzystał nadal z oprogramowania Windows ’97. Obsługa systemu POS dostępnego w formie aplikacji, sprawia że system jest dużo prostszy w obsłudze, bardziej intuicyjny, co przekłada się zarówno na szybkość obsługi, ale również zaoszczędzony czas na wdrożenie nowego pracownika. Podejście skoncentrowane na tzw. User experience to punkt wyjścia w projektowaniu nowych rozwiązań technologicznych, bez pominięcia programów dla gastronomii!

Wsparcie, wsparcie i jeszcze raz wsparcie.

Im dłużej prowadzisz swój lokal tym większe prawdopodobieństwo, że w końcu natrafisz na dział wsparcia Twojego systemu POS. A gdy pojawia się problem potrzebujesz szybkiej pomocy tu i teraz. Jednak większość klasycznych systemów wymaga wizyty specjalisty informatyka, który zjawi się wyłącznie w wybranych godzinach pracy i dodatkowo dostarczy nam fakturę za usługę serwisu. A wybierając mobilny system, oparty na chmurze możesz liczyć, że wiele ewentualnych problemów zostanie rozwiązanych zdalnie, bezzwłocznie, bez konieczności wizyty specjalisty.

Zamień kasę fiskalną na system POS z drukarką fiskalną online

Skoro każdy nabity paragon będzie niezwłocznie wysyłany do Repozytorium, twoja granica błędu podczas rejestracji paragonów musi być jak najmniejsza. Decydując się na zakup drukarki fiskalnej zamiast kasy, masz większą kontrolę nad rachunkami, zanim zostaną one zafiskalizowane i przesłane danej do repozytorium

Dzięki systemowi POS możesz unikniesz niepotrzebnego zamieszania oraz samodzielnie  będziesz kontrolować przepływ towaru. Możesz wykorzystać możliwości otwartych rachunków lub wprowadzenia w systemie płatności zarówno fiskalnych jak i niefiskalnych.

Ponadto system POS dostarczy Ci dużo bardziej rozbudowanych statystyk sprzedaży niż raport z samej kasy fiskalnej. Możesz dzięki temu dowolnie drążyć dane, mieć  kontrolę nad sprzedażą oraz podejmować świadome decyzje.

Korzystając z ulgi na zakup drukarki fiskalnej to niepowtarzalna okazja na wdrożenie systemu typu POS. Nabywając drukarkę w atrakcyjnej cenie, wystarczy że wyposażysz się w tablet i odpowiednie oprogramowanie, a korzyści płynące z mobilnego rozwiązania zwrócą się z nadwyżką!

Więcej o kasach fiskalnych online możesz dowiedzieć się z naszego artykułu – kasy fiskalne online

Ustawa z dnia 15 marca 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy – Prawo o miarach dostępna pod tym linkiem